Fachowa opieka nad osobami starszymi

Pielęgniarska opieka długoterminowa

http://www.opiekapielegniarska.pl/pl/pielegniarska-opieka-dlugoterminowa

Osoby niepełnosprawne lub cierpiące na choroby przewlekłe każdego dnia muszą walczyć ze skutkami swojej dolegliwości. Często są to problemy związanie z wykonywaniem codziennych obowiązków, nie mówiąc już o potrzebie regularnych zabiegów, zastrzyków, zmian opatrunków i innych czynnościach o charakterze pielęgniarskim. Opieka szpitalna możliwa jest tylko w sytuacjach, gdy choroba stanowi zagrożenie dla życia – trudno, chorując przewlekle – spędzać całe życie w szpitalnej sali. W takich przypadkach warto zapewnić osobie cierpiącej codzienną pielęgniarską opiekę długoterminową. Dzięki niej, gdy tylko pojawi się taka potrzeba, pielęgniarka będzie na miejscu – czyli w domu chorego – by wykonać potrzebne czynności o charakterze pielęgniarskim.

Długoterminowa opieka pielęgniarki ma na celu nie tylko zapewnienie pomocy fizycznej. Pielęgniarka jest dla chorego towarzyszem, osobą która pomaga przejść przez trudne chwile, tłumaczy stan, w jakim chory się znajduje i wspiera go i w tym lepszych, i w tych gorszych chwilach.

Praca pielęgniarki wymaga stałego podnoszenia posiadanej wiedzy. Codzienna praca na tym stanowisku przysparza wiele nowych sytuacji, które mogą okazać się kłopotliwe. Staramy się, by nasza strona internetowa OpiekaPielegniarska.pl stała się miejscem, w którym wsparcie znajdą zarówno pielęgniarki, chcące usprawnić swoje działania, jak i osoby chore i ich rodziny, którym na pewno zależy na jak najlepszej opiece nad bliskim członkiem rodziny.